Кошик
33 відгуків
Бесплатная АТС для бизнеса от 3CX и Google, 50 пользователейСкачать
+380679586868
+380443928676
УкраинаДніпропетровська областьДніпроул. Вернадского 24 / 4
Залишити відгукНаявність документів
Знак Наявність документів означає, що компанія завантажила свідоцтво про державну реєстрацію для підтвердження свого юридичного статусу компанії або фізичної особи-підприємця.

FXS-шлюз - як підключити аналогові телефони IP-АТС

FXS-шлюз - як підключити аналогові телефони IP-АТС

Ми пропонуємо рішення, як підключити існуючу телефонну інфраструктуру до системи на базі IP-телефонії. Це рішення - FXS-шлюз або VoIP-шлюз з портами FXS.

Ви вирішили перейти на сучасні технології ip-телефонії і встановити ip-атс, але у вашому офісі або на підприємстві вже прокладені телефонні кабелі і використовуються аналогові телефони. А грошей на придбання ip-телефонів для всіх співробітників немає.

Ми пропонуємо рішення, як підключити існуючу телефонну інфраструктуру до системи на базі IP-телефонії. Це рішення - FXS-шлюз або VoIP-шлюз з портами FXS.

Як працює FXS-шлюз

Завдання шлюзу - перетворити аналоговий голос або сигнал факсу в пакети ip-телефонії і забезпечити проходження виклику з телефонної мережі в мережу ip-телефонії і навпаки. Для поліпшення якості передаваного голосу використовуються різні технології, наприклад, ехопоглинання, генерація комфортного шуму, джиттер-буфера.
Крім того, шлюз підтримує функції телефонного зв'язку - визначення номера (Caller ID), утримання дзвінка, трансфер, очікування виклику і т. д. Деякі моделі підтримують 3-сторонні конференц-дзвінки.

Схема підключення FXS-шлюзу

Налаштування шлюзу виконується з комп'ютера за допомогою будь-якого браузера через веб-інтерфейс шлюзу.

Практично всі шлюзи підтримують протокол SIP, який в даний час є самим популярним протоколом IP-телефонії, деякі моделі підтримують і інші протоколи, наприклад, IAX.

Як підключити FXS-шлюз

 1. до порту RJ-11 (FXS) підключаємо телефонний апарат стандартним телефонним кабелем (2 або 4 дротовий)
 2. до порту RJ-45 (Ethernet) підключаємо локальну мережу передачі даних
 3. вмикаємо блок живлення в розетку 220 В
 4. шлюз завантажується 1-2 хвилини і готовий до роботи

Зазвичай шлюзи отримують ip-адресу від маршрутизатора через DHCP. Дізнатися ip-адресу можна або в таблиці присвоєних через DHCP ip-адрес на маршрутизаторі або ж набравши з телефону, підключеного до шлюзу, комбінацію цифр для входу в голосове меню.

Після цього налаштування fxs-шлюзу здійснюється через веб-інтерфейс або через provisioning.

Що можна підключити до FXS-шлюзу

FXS-шлюз підтримує підключення будь-яких пристроїв з аналоговими телефонними портами. У тому числі:

 • аналоговий телефонний апарат
 • факс
 • радіотелефон
 • dect-телефон
 • аналоговий конференц-телефон
 • зовнішні порти міні-АТС (CO)
 • аналоговий gsm-шлюз

Примеры FXS-шлюзов

Для примера рассмотрим FXS-шлюзы компании Yeastar. Данный производитель выпускает шлюзы с разным количеством портов - от 1 до 32, что позволит выбрать fxs-шлюз для любой задачи.

FXS-шлюзы Yeastar Neogate TA

Небольшие шлюзы на 1 или 2 порта - Yeastar TA100 и TA200 можно установить непосредственно на рабочем месте сотрудника. Шлюз имеет компактный размер и не займет много места на рабочем столе.

Шлюзы на 4 или 8 портов - TA400 и TA800 подойдут для офиса небольшой компании, их можно устанавливать, например, по одному шлюзу на кабинет или же в серверной.

Великі шлюзи на 16, 24 і 32 порту (Yeastar TA1600, TA2400, TA3200) виконані в стоєчном корпусі і розраховані на установку в 19-дюймову телекомунікаційну стійку. Як правило, такі шлюзи встановлюються в серверній кімнаті або біля телефонного кросу. Такі шлюзи підійдуть для великих компаній.

Якщо ж Вам потрібно підключити до 32 аналогових телефонів, тоді можна купити кілька шлюзів. Одна з переваг ip-атс, наприклад, 3CX - всі шлюзи підключаються через локальну мережу, для підключення потрібен тільки вільний порт на комутаторі локальної мережі. На відміну від офісних АТС, де повинні бути вільні слоти в шасі для установки плат розширення. Тому при використанні ip-атс 3cx, у вас немає ніяких обмежень по кількості підключаються до атс шлюзів.

 

Інші статті
 • Веб-камери для конференцій (Zoom, Skype та інші)
  У статті розглянуто фіксовані веб-камери для відеоконференцій через комп'ютер. На відміну від звичайної веб-камери, це рішення професійного рівня з якісним ширококутним об'єктивом і відео роздільною здатністю 4K або Full HD.
 • USB PTZ камери для відеоконференцій
  У статті розглянуті популярні моделі USB PTZ камер, які представлені на нашому сайті та регулярно поставляються в Україну. Всі моделі - це поворотні камери з оптичним зумом. Основна схема використання - відеоконференції, вебінари, трансляції